MEDZINÁRODNÁ VÝSTAVA
PSYCHIATRIA: POMOC ALEBO HROZBA?


Čo je CCHR? Deklarácia Úspechy Výstava o psychiatrii

Správy Brožúry Čítajte! Vaše Príspevky

Nahláste Zneužitie


Brožúry na stiahnutie


Pôvod mučenia: Na konci 18. storočia napísal "otec americkej psychiatrie", Benjamin Rush: "Hrôza mocne pôsobí na telo prostredníctvom mysle a mala by sa pri liečení šialenstva používať." Pripravil tým scenár pre dve nasledujúce storočia. Odborníci, ktorých sme v súvislosti s touto výstavou oslovili, hovoria, že psychiatrické metódy sa podobajú mučeniu, či už sa jedná o púšťanie žilou, "vaječníkové kompresory", "náhle kúpele" alebo Prozac či dnešné elektródy zavádzané do mozgu.

Nová definícia človeka: Počnúc slintajúcimi psami Ivana Pavlova a od zrodu psychologického behaviorizmu boli do psychologických a psychiatrických experimentov a do výskumu investujané miliardy dolárov z verejných prostriedkov. Tomuto výskumu sa nepodarilo určiť ani jednu z príčin duševných problémov, ani cestu k vyliečeniu.

Ľudia v pozadí holokaustu: Eugenika (zaistenie "dobrého pôvodu" alebo rasy) na začiatku 20. storočia viedla ku sterilizácii státisícov afroameričanov, hispáncou a chudobných belochov. Vlády rôznych krajín sveta až dnes priznávajú svoju spoluúčasť na eugenickom hnutí. Podobne trvalo viac ako 50 rokov kým Nemecká spoločnosť psychiatrov priznala úlohu psychiatrie ako poskytovateľa ideológie a metód zabíjania pri nacistickom holokauste.

Zapaľovanie rasizmu: Táto časť výstavy sa zaoberá spojením eugeniky a Ku-klux-klanu a vymyslenými psychologickými testami, ktoré sa používali na "preukázanie podradnosti" afroameričanov. Odhaľuje existenciu psychiatrických otrockých táborov v období juhoafrického apartheidu a rasistických psychiatrických programov financovaných americkou vládou v 80. a 90. rokoch dvadsiateho storočia, ktoré mali "zvládnuť" násilie podávaním psychofarmák černošským a hispánským deťom.

Sovietska psychiatria: Táto časť výstavy prináša históriu psychiatrických gulagov (psychiatrických väzenských ústavov) a ukazuje, ako psychiatri obišli ruskú ústavu a zákony vymyslenou diagnózou "plazivá schizofrénia", ktorá je "typická" pre politických dizidentov. Títo psychiatri pôsobili ako vládni poradcovia aj po páde komunizmu. Politické mučenie dizidentov pokračuje dodnes v čínskych psychiatrických zariadeniach.

Elektrošoky a psychochirurgia: Každý rok dostane elektrošok viac než 110 000 Američanov a každoročne sa v USA vykonáva minimálne 300 psychochirurgických operácií. ECT predstavuje priemysel s ročným obratom 5 miliárd dolárov.

Podávanie psychofarmák kvôli zisku: Táto časť výstavy odhaľuje príbeh spolupráce psychiatrov, farmaceutických firiem a Amerického úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), počnúc zavedením lieku Thorazin, až po masívnu propagáciu liekov Prozac, Zoloft a Ritalin. S každou novou "zázračnou tabletkou" prichádzajú tvrdenia o jej bezpečnosti a efektívnosti, len aby sa neskôr zistilo, že tieto látky vyvolávajú nebezpečné vedľajšie účinky, medzi ktoré patria samovražda, agresivita, srdcový infarkt, mozgová mŕtvica, závislosť, psychóza a smrť.

Nátlak a obmedzovanie: Po celom svete dochádza k násilnému zadržovaniu ľudí v psychiatrických liečebniach. Stovky ľudí umiera, malé deti nevynímajúc. V USA zarába liečebňa na každej obmedzovacej procedúre 1 000 dolárov. Tisícky pacientov v celej krajine sú násilne zadržiavaní v psychiatrických zariadeniach; stovky z nich umierajú, a to vrátane detí, z ktorých niektorým je iba 6 rokov. Trestné činy napadnutia a ublíženia na zdraví sa ospravedlňujú tvrdením, že pacient zomrel v dôsledku "terapeutického obmedzovania".

Ničenie umelcov: Všetci ľutovali predčasnú smrť veľkých umelcov, ktorí zomreli pri psychiatrickej liečbe - od Ernesta Hemingwaya, Judy Garland a Marilyn Monroe, až po Kurta Cobaina, Michaela Hutchence, Phil Hartmana a rady ďalších.

Psychiatria a súdnictvo: V súdnom systéme existuje skrytý vplyv, ktorý sa hlasno oháňa svojou odbornosťou a ktorý zradil naše najhlbšie hodnoty a priniesol rastúcu väzenskú populáciu za strmo rastúcimi nákladmi. V júni 2006 vydal najvyšší súd Spojených štátov vyhlásenie, že: "Bez ohľadu na formuláciu testu na duševnú chorobu nie sú psychiatri ani psychológovia o nič viac kvalifikovaní ako ktokoľvek iný na posúdenie toho, či duševný stav konkrétneho obžalovaného spĺňa definíciu duševnej choroby."

Znásilňovanie a podvody: Štúdie ukazujú, že najmenej 10% psychiatrov priznáva pohlavné zneužívanie svojich pacientov a každou dvadsiatou obeťou zneužívania je neplnoletá, najmladšia dokonca trojročná osoba. Dokázať, že išlo o znásilnenie je ťažké, pretože keď pacient podá sťažnosť, psychiatri to vydávajú za príznak jeho "duševnej choroby." Psychiatri dokonca vynašli "masochistickú poruchu osobnosti", kde tvrdia, že pacienti "nevedomky provokujú terapeutov, aby terapiu buď vzdali, alebo ich sadisticky zneužívali ... " 11% pacientov sexuálne zneužívaných terapeutom musí byť hospitalizovaných. Z takto postihnutých sa plne zotaví iba 17%. Psychiatri ďalej páchajú podvod na poisťovniach, keď si znásilnenie účtujú ako "konzultáciu".

Nevedecké poruchy: Štúdia z apríla 2006 odhalila, že viac než 50% psychiatrov rozhodujúcich o tom, či by mala byť určitá "duševná porucha" zaradená do "fakturačnej biblie" - psychiatrického Diagnostického a štatistického manuálu duševných porúch (DSM), malo nepriznané väzby na farmaceutické spoločnosti. 100% psychiatrov takto rozhodujúcich o "poruchách nálady" a "psychotických poruchách" bolo platených farmaceutickými spoločnosťami. Len málo ľudí trpiacich emočnou alebo duševnou traumou dostane informácie o obrovskom farmaceutickom vplyve na ich diagnózu alebo o tom, že na rozdiel od telesných ochorení neexistujú žiadne telesné testy, röntgenové vyšetrenia, krvné testy alebo mozgové snímky, ktoré sú schopné určiť ich "duševnú poruchu" .

Dopovanie školákov psychofarmakami: 10 miliónov detí dostáva psychiatrické lieky, čo reprezentuje zisky vo výške niekoľko miliárd dolárov. Súčasne v príslušných krajinách strmo narastá počet násilných trestných činov medzi maloletými a za takmer každou streľbou v škole možno nájsť adolescentou na antidepresívach alebo stimulačných liekoch. Federálna vláda USA odporučila, aby všetkých 52 miliónov školákov bolo testovaných na "duševné choroby", čo by mohlo viesť k predpisovaniu nebezpečných liekov ďalším miliónov detí. 2,3 milióna mladistvých dnes zneužíva Ritalin a Adderall.

O NÁS  |   INFORMÁCIE  |   HLÁSENIA  |   OBCHOD  |   KONTAKT    

© 2009-2011 Občianska komisia za ľudské práva,o.z. Všetky práva vyhradené.